Zaproszenie na Polsko-Niemieckie Zawody Jeździeckie

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu kołobrzeskiego na kolejną edycję Polsko - Niemieckich Zawodów Jeździeckich, które odbędą się w majowy weekend 9 - 10 maja 2015 roku w Ośrodku Jazdy Konnej "Michalski" przy ul. Kołobrzeskiej w Budzistowie.

 

W sobotę i niedzielę 9 - 10 maja 2015 r. w godzinach 10.00 - 17.00 w Ośrodku Jazdy Konnej "Michalski" w Budzistowie po raz szósty odbędą się Polsko – Niemieckie Zawody Jeździeckie 2015, których organizatorem jest Powiat Kołobrzeski. Zawody odbywają się dzięki współpracy z klubem jeździeckim z Niemiec.

Impreza realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa - Fundusz Małych Projektów INTERREG IV Euroregionu Pomerania.

Całkowita wartość projektu wynosi 11 510 EUR, z czego 85 % dofinansowuje Unia Europejska.

W dwudniowych zawodach weźmie udział 40 zawodników wraz z końmi: 20 zawodników z Polski oraz 20 zawodników z Niemiec. Zawodnicy walczyć będą w konkursie skoków przez przeszkody m.in. w klasie:
- mini LL dokładności dla dzieci,
- LL -doskonałość,
- N zwykły,
- C doskonałości o wzrastającym stopniu trudności z rozgrywką Grand Prix o Puchar Starosty Kołobrzeskiego.

- konkurs Speed and Music

Ponadto odbędą się:
- warsztaty z technik hipoterapii,
- pokaz jazdy konnej w damskim siodle w formie warsztatów,
Po zakończeniu zawodów nastąpi wręczenie nagród i pucharów dla zwycięzców Polsko-Niemieckich Zawodów Jeździeckich.

Głównym celem imprezy jest podtrzymanie wieloletniej współpracy pomiędzy Powiatem Kołobrzeskim, a Powiatem Barnim - partnerem z Niemiec. Zawody jeździeckie są inicjatywą, która przyczynia się do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń, wspierania aktywnych form wypoczynku, a nade wszystko przyczynia się do kultywowania tradycji i sztuki jeździectwa oraz łączenia kultur mieszkańców obu powiatów.

Początek imprezy w sobotę 9 maja 2015 r. o godz. 10.00.

 

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski

zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia
Polsko - Niemieckich Zawodów Jeździeckich!
Wstęp wolny!

 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl