Zaproszenie na Polsko-Niemiecki Zlot Pedagogów i Edukatorów Teatru 2018

 
Wydarzenie jest kontynuacją idei zlotu pedagogów i twórców teatru z Polski i Niemiec, który odbył się po raz pierwszy w Szczecinie w 2017 roku. To przegląd metod pracy stosowany w edukacji teatralnej przez specjalistów z obu krajów. W centrum zainteresowań tegorocznej edycji znajdą się działania teatralne prowadzone w placówkach oświatowych oraz ze społecznościami lokalnymi. Zlot odbędzie się w dniach 26-28.05.2018r. w podniosłej atmosferze święta teatralnego jakim jest 53 Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2018. Do projektu zaproszeni zostali specjaliści z Polski i Niemiec, którzy poprowadzą prezentacje, panele dyskusyjne oraz warsztaty i hospitacje. Wydarzenie ma ożywić działania edukacyjne prowadzone na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz w Brandenburgii, podkreślając jednocześnie rolę języka teatru jako uniwersalnego sposobu komunikacji międzykulturowej. Podczas zlotu zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki i projekty z obu krajów oraz programy i instytucje wspierające działania edukacyjne w zakresie teatru.
Wierzymy, że coroczne spotkania w ramach zlotu staną się platformą dająca możliwości poszerzania, integracji i wymiany doświadczeń dla środowisk związanych z pedagogiką teatru i edukacją teatralną po obu stronach granicy.

Do projektu zapraszamy animatorów, edukatorów, twórców teatru, instruktorów, nauczycieli, pracowników kultury, oświaty oraz 3 sektora z obu krajów. Zlotowi towarzyszyć będą pokazy teatralne oraz parada „Miasto to teatr”, która odbędzie się 1 czerwca i przejdzie głównymi ulicami Szczecina.


Zapisy: zlotkontrapunkt@gmail.com
Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona.


Więcej informacji (po polsku i po niemiecku):
poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl