Witamy w gronie dziesięciolatków!

Zespół Szkół Nr 6 w Szczecinie (były "Gastronomik") to kolejna szkoła w Euroregionie Pomerania, która współpracuje z niemieckim partnerem, Berufliche Europaschule w Eggesin ponad dziesięć lat.
        16 września 2004 roku dyrektorzy szkół podpisali umowę o współpracy, która zaowocowała wieloma polsko-niemieckimi projektami. Szkoły znalazły wspólne zainteresowanie, obie kształcą młodzież w zawodzie cukiernika. Do dzisiaj w spotkaniach, wspólnych praktykach, warsztatach gastronomicznych i pokazach na targach cukierniczych uczestniczyło ponad trzystu uczniów z Polski i Niemiec. Podczas projektów młodzież zdobywa kompetencje międzykulturowe, uczy się języka sąsiadów, uwrażliwiała na inną kulturę, ale przede wszystkim, pod okiem najlepszych fachowców szlifuje swój warsztat pracy. Frank Buchholz, dyrektor niemieckiej szkoły podkreśla, że na cukierników z Polski czekają w Brandenburgii miejsca pracy. Uczniowie muszą spełnić jednak jeden warunek, mówić komunikatywnie po niemiecku. - Dzięki udziałowi w projektach polsko-niemieckich widać coraz większą motywację do nauki języka niemieckiego w naszych uczniach ripostował Krzysztof Nowaczek, germanista i koordynator wymian z ZS Nr 6.
Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania gratuluje dyrekcji, nauczycielom i uczniom obu szkół wytrwałości, zaangażowania i życzy wielu udanych spotkań. 
 
 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl