Region Hanower zaprasza młodzież z Polski, Serbii i Wielkiej Brytanii na wymiany młodzieżowe wakacje 2019 roku.

Tajna misja w Hanowerze.

Region Hanower wraz z Regionalnym Kołem Młodzieży postanowił zorganizować w wakacje 2019r. duży międzynarodowy projekt młodzieżowy. Pomysł opierał się na załażeniu, by do istniejących partnerstw komunalnych Hanoweru z Serbią, Polską czy Wielką Brytanią zaprosić młodsze pokolenie. Dwudziestu specjalistów ds. młodzieży z 13 różnych instytucji z Niemiec (Hanoweru i Monachium), Serbii, Anglii i Polski (Poznania, Gubina i Szczecina) spotkało się w Hanowerze, by przygotować w lipcu przyszłego roku spotkanie młodzieżowe. W jednym czasie miałoby się odbyć Regionie Hanower pięć spotkań młodzieżowych, które przecinałyby się ze sobą podczas trzech wspólnych eventów: wyścigu smoczych łodzi, wizyty w zoo oraz wspólnej dyskoteki.
 
 
 

 Do udziału w spotkaniu przygotowawczym w Hanowerze zostało zaproszone również Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania wraz ze swoim wieloletnim partnerem, placówką młodzieżową „Am Tower” z Oberschleißheim (powiat monachijski). Kluczem do naszego udziału w seminarium była długa lista wspólnych projektów polsko-niemieckich, zrealizowanych zarówno w Bawarii jak i zachodniopomorskim. Przedstawiciele Hanoweru liczyli, że dzięki naszemu doświadczeniu uda się szczęśliwie przejść przez wszystkie fazy projektu (przygotowania merytorycznego, spotkania liderów grup, projektu i ewaluacji), ale najbardziej liczyli na nasz entuzjazm i zaangażowanie w nauczanie interkulturowe i wspieranie młodych w odkrywaniu innych kultur, ale także siebie. Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy młodzież z Regionalnego Związku Sportowego w Hanowerze, powiatu monachijskiego i Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Grupa liczyć będzie ok. 40 osób i spotka się ze sobą w Hanowerze na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Wśród zaproszonych gości jest także młodzież z Serbii, Wielkiej Brytanii, a z polskiej strony, z Poznania i miast partnerskich Gubin-Guben.

 

 

Podczas pięciodniowych warsztatów udało się nam nie tylko stworzyć ramy projektu, określić grupę docelową i co najtrudniejsze, określić termin spotkania, pasujący wszystkim stronom, ale także w naszym przypadku, zaplanować rewizytę jesienią przyszłego roku w Polsce. Projekt młodzieżowy zostanie dofinansowany z programu Erasmus+, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i środków własnych Hanoweru.
Patronat honorowy nad przyszłorocznym spotkaniem objął prezydent Regionu Hanower Hanke Jagau.
 
 
 
 
 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl