Polsko-Niemieckie Bożonarodzeniowe Warsztaty Sztuki

W dniach 15-16 grudnia w Szkole Podstawowej w Troszynie odbyły się coroczne Polsko-Niemieckie Warsztaty Sztuki. W zajęciach wzięło udział 35 uczniów ze szkoły w Usedom oraz 65 uczniów ze szkół w Troszynie i Koniewie. Przez dwa dni dzieciaki pod kierunkiem trenerów wykonywali ozdoby świąteczne różnymi technikami, od découpage począwszy tj. oklejaniu wzorami papierowymi gotowych elementów z drewna i styropianu takich jak ; bombki,choinki,itd. poprzez techniki wykonywania ozdób z papieru i szyszek a skończywszy na wykonywaniu ozdób z masy solnej. Pracy było co niemiara a efekty przeszły oczekiwania wszystkich dzieci. Nie było czasu na nudę bo każdy uczeń chciał spróbować każdej  techniki a nasi instruktorzy musieli się wykazać maksymalną cierpliwością tłumacząc, pokazując i wyjaśniając za co serdecznie im dziękuję.

Podsumowaniem naszej wspólnej pracy była uroczysta wieczerza wigilijna i wspólne śpiewanie kolęd po polsku i po niemiecku. Na wigilijnym stole znalazły się typowe polskie potrawy które po raz pierwszy   próbowały dzieci niemieckie i którym wszystko bardzo smakowało. Na wieczerzy gościliśmy  Wiceburmistrza Wolina Pana  Ryszarda Mroza oraz Panią Małgorzatę Wróblewską szefową wolińskiej oświaty.

Większość z naszych prac będzie można oglądać do końca tygodnia w szkole w Troszynie a potem prace ozdobią świąteczne stoły dzieci które je wykonały.
 
Cały projekt został sfinansowany z Funduszu Małych Projektów INTERREG IVA 2007-2013 oraz budżetu państwa pod hasłem "Wspólny Region - Wspólne Cele" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i dzięki wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania w Szczecinie.
 
 
Piotr Karliński
Dyrektor Szkoły


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl