Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2017-2019

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza do udziału w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży pod hasłem „Razem w Europie. Jeden cel”. Czekamy na zgłoszenia projektów spotkań młodzieży poświęconych różnorodności, poszanowaniu praw człowieka i kształtowaniu postawy tolerancji.

·         Kto? Szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, placówki kształceniowe

·         Dla kogo? Młodzież w wieku od 12 do 26 lat, w uzasadnionych przypadkach także młodsza

·         Co? Polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, również z udziałem uczestników z kraju trzeciego, trwające przynajmniej 4 i nie dłużej niż 28 dni

·         Kiedy? Spotkania młodzieży, które odbędą się w terminie od 1 stycznia do 31 października 2018 r.

·         Gdzie? W Polsce i/lub Niemczech. Mile widziane będą projekty składające się z wizyty i rewizyty.

·         Jak się zgłaszać? Do dnia 20 września 2017 r. należy przesłać szkic projektu, korzystając z formularza zgłoszeniowego. Opis projektu musi być sporządzony w języku polskim i niemieckim.

Najciekawsze projekty, 10 w kategorii „wymiana szkolna” i 10 w kategorii „wymiana pozaszkolna”, otrzymają dofinansowanie w wysokości do 150 % stawek ryczałtowych PNWM. Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 3000 euro dla każdego z partnerów projektu.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką informacyjną (do pobrania tutaj).

Wszelkie informacje o konkursie, a także formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej PNWM: www.pnwm.org/nagroda.

 

Więcej informacji/kontakt:

Izabela Stapf

tel.: +49 331 28479-46

e-mail: nagroda@pnwm.org

 

 


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl