Wizyta międzynarodowej grupy studentów politologii i stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu Westminster w Wielkiej Brytanii.

Dnia 10 marca b.r. nasze biuro odwiedziła międzynarodowa grupa studentów politologii i stosunków międzynarodowych  z Uniwersytetu Westminster w Wielkiej Brytanii. Studenci pochodzili z różnych stron Europy Zachodniej i w przeważającej większości po raz pierwszy byli w Polsce.  Byli bardzo zainteresowani historią naszego regionu po 1945 roku, tworzeniem się nowego polsko-niemieckiego sąsiedztwa oraz działalnością Euroregionu Pomerania. Szczególnie interesująca była dla nich prezentacja  szerokiej palety działań polsko-niemieckich wspieranych przez SGPEP ze środków UE – od wymiany dzieci przedszkolnych, uczniów, poprzez młodzież, studentów aż do seniorów, współpracę instytucji po obu stronach granicy, stowarzyszeń i samorządów.

Opiekunem studentów był wykładowca Uniwersytetu Westminster pochodzący z Niemiec, dr Tassilo Herrschel. Z  jego inicjatywy studenci przyjechali z wizytą studyjną do Berlina z jednym dniem wyjazdowym w Szczecinie. 

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl