Projekt "Branża metalowa nie zna granic?"

W dniach 2-6.12.2019 r. nastąpiła realizacja kolejnego projektu w branży metalowej.

Tym razem w skład grupy projektowej weszli  uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie  z klasy w zawodzie ślusarz. Szkołę partnerską Oberstufenzentrum Oder- Spree reprezentowali uczniowie  kształcący się w zawodzie metalowca.

Program wizyty zakładał nabycie nowych umiejętności w zawodzie ślusarz, pogłębienie współpracy oraz promocję szkolnictwa zawodowego. Uczestnicy projektu mieli możliwość poznać obsługę maszyn konwencjonalnych wykonując konkretne elementy. Warto zaznaczyć, że wyjątkowe zainteresowanie wśród niemieckich gości wzbudziły maszyny sterowane numerycznie.

W projekcie był także czas na relaks, aktywność sportową i poznanie regionu. Wyjazd na kręgle do Barlinka, zajęcia sportowe w hali ZS Nr 2  w Choszcznie oraz wizyta na pływalni ,,Wodny Raj” w Choszcznie stanowiły aktywne formy spędzania  czasu.

Wspomnieć należy  o wycieczce do Szczecina, która obfitowała w niespodzianki. Muzeum Techniki i Komunikacji,  Wały Chrobrego,  Zamek Książąt Pomorskich oraz schron na Dworcu Głównym to atrakcje Szczecina, które powinien poznać każdy turysta, dlatego nasza grupa podążyła tym szlakiem.

W ostatni dzień pobytu gości nastąpiło podsumowanie tygodnia projektowego. Co ciekawe, wszyscy uczestnicy chcą się znowu spotkać w niezmienionym składzie w ramach rewizyty w Niemczech.


Projekt został współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Powiatu Choszczeńskiego.

 

poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl