Europa w mediach młodzieżowych – zaproszenie do międzynarodowego projektu

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału  w międzynarodowym projekcie „Europa w mediach młodzieżowych”. Jest to inicjatywa organizowana wespół z Punktem Europe Direct – Szczecin, Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży – Jednostką Centralną w Szczecinie oraz Bayerischer Jugendring, która jest skierowana do młodzieży w wieku 18 – 25 lat z zacięciem dziennikarskim. Projekt odbywa się 1-6 marca, nabór uczestników trwa do 10 lutego.

Uwaga, uwaga! Ogłaszamy nabór do projektu dziennikarskiego dla młodzieży! Inicjatywa odbędzie się w dn. 1 – 6 marca w Berlinie. Będzie to doskonała okazja, aby podszkolić własny warsztat dziennikarski, poszerzyć swoją wiedzę o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i dobrze się bawić w międzynarodowym towarzystwie. Zainteresowany?

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin wespół z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży - Jednostką Centralną w Szczecinie oraz  Bayerischer Jugendring zaprasza młodzież w wieku 18-25 lat do uczestnictwa w projekcie dziennikarskim pn. „Europa w mediach młodzieżowych” (niem. „Europa in die Jugendmadien”). Spotkanie skierowane jest do młodych ludzi, których pasją jest dziennikarstwo i realizują ją m.in. poprzez redagowanie gazetek szkolnych.
W projekcie udział weźmie młodzież z Polski, Niemiec i Hiszpanii. Językiem roboczym jest jęz. angielski. Przez kilka dni młodzi ludzie spotykać się będą ze specjalistami zajmującymi się na dziennikarstwem. W wyniku codziennych warsztatów powstawać będzie międzynarodowa strona internetowa, na której uczestnicy publikować będą swoje artykuły (w trzech językach: polskim, niemieckim, hiszpańskim) dot. frapujących ich kwestii, w tym m.in. Unii Europejskiej. Zakwaterowanie oraz przejazd do Berlina są zapewnione przez organizatorów.
Co należy zrobić, aby wziąć udział? Wysłać zgłoszenie na adres: rekrutacja@europedirect-szczecin.eu do 10 lutego (poniedziałek). I czekać na potwierdzenie przyjęcia! Spieszcie się, liczba miejsc jest ograniczona!


poprzednia wersja strony

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania | Al. Wojska Polskiego 184c/15, 71-256 Szczecin | tel. +48 91 486 07 38 | e-mail: biuro@pomerania.org.pl